Азербайджан звинуватив Вірменію у зриві перемир’я. Єреван напередодні теж висунув звинувачення

Азербайджан повідомляє, що попри досягнуті домовленості про гуманітарне перемир’я, Вірменія вночі обстріляла околиці міста Джебраіл і взяте під контроль Азербайджану село Нагірного Карабаху.

Об этом сообщает Компромат

Про це заявило Міноборони Азербайджану.

«Вірменія не дотримується нового режиму припинення вогню. Не дивлячись на оголошення нового режиму гуманітарного припинення вогню з 00:00 годин 18 жовтня, збройні сили Вірменії вкотре грубо порушили угоду. Протягом ночі противник із мінометів і артилерії обстріляв околиці міста Джебраіл, а також звільнені від окупації села цього району, розташовані вздовж річки Араз», — йдеться у повідомленні.

У відомстві додали, що внаслідок обстрілу втрат серед азербайджанських військових немає.

Як повідомлялося, першою про порушення нового гуманітарного перемир’я повідомила Вірменія. Єреван звинуватив Баку в артилерійському і ракетному обстрілі в Нагірному Карабасі майже одразу після початку перемир’я.

Нагадаємо, Єреван і Баку домовилися оголосити гуманітарне перемир’я у Нагірному Карабасі з 18 жовтня.

Рішення ухвалили відповідно до спільної заяви в Москві 10 жовтня. Тоді Вірменія й Азербайджан після багатогодинних переговорів домовилися про припинення вогню, але того ж дня почали звинувачувати один одного в недотриманні домовленостей.

Читайте також:
Юрій Бутусов
Перемир’я чи війна? Що чекає Вірменію і Азербайджан

Нагадаємо, повномасштабні бойові дії між вірменськими й азербайджанськими військами на лінії зіткнення у Нагірному Карабасі відновились у ніч на 27 вересня.

Обидві країни звинувачують одна одну в ескалації конфлікту і заявляють про бойові втрати й жертви серед цивільних і військовослужбовців. За даними і Баку, і Єревана, противник використовує важке озброєння і найманців.

За даними ООН жертвами нового загострення у районі Нагірного Карабаху стали понад 50 цивільних осіб.

Міжнародна спільнота закликала Вірменію та Азербайджан негайно припинити військові дії й сісти за стіл перемовин.

Між Азербайджаном і Вірменією триває конфлікт через Нагірний Карабах. У 1988 році населена переважно вірменами Нагірно-Карабаська автономна область заявила про вихід з Азербайджанської РСР.

У 1994 році за посередництва Москви було підписано угоду про перемир’я, яка поклала кінець активним бойовим діям у регіоні, але залишила Карабах і навколишні його райони Азербайджану під контролем вірмен.

За шість років війни загинули понад 30 тисяч осіб.

Мирне врегулювання зайшло в глухий кут після переговорів лідерів Вірменії та Азербайджану в 2009 році.

Редактор: Софія Лазарова

Джерело статті: “https://nv.ua/ukr/world/countries/nagirniy-karabah-virmeniya-i-azerbaydzhan-zvinuvachuyut-odna-odnu-v-zrivi-peremir-ya-ostanni-novini-50118390.html”

Вход

Меню пользователя

 

Об ком пишет ОбкомЪ?
Самые горячие новости — красные новости. Самые свежие красные новости — это новости от «ОбкомЪ». Чтобы угнаться за информационным потоком, надо читать «ОбкомЪ».
Красные новости — это не только цвет, не только их важность и значимости. Красные — значит, и внимание, вызов. Именно «ОбкомЪ» кидает вызов своими новостями всем остальным — попробуйте угнаться.
Отборные красные новости под умеренным соусом аналитики — это то, что прекрасно подойдет и на завтрак, и на обде, и на ужин. Кушайте с «ОбкомомЪ» - блин не станет комом!