субота22 лютого 2025
obkom.org.ua

Китай підтвердив свою підтримку "консенсусу" між США та Росією щодо війни в Україні.

Міністр закордонних справ Китаю Ван І заявив на саміті G20 в Південній Африці, що Пекін підтримує "недавній консенсус", досягнутий між США та Росією щодо припинення війни в Україні.
Китай выразил поддержку "консенсусу" между США и Россией по вопросу войны в Украине.

Джерело: міністерство закордонних справ Китаю

Дослівно: "Останнім часом звучать заклики до мирних переговорів і відкривається вікно для миру. Хоча позиції всіх сторін не зовсім узгоджені і важко знайти прості рішення складних проблем, діалог кращий, ніж конфронтація, а мирні переговори кращі, ніж війна.

Китай завжди виступав за якнайшвидше і мирне врегулювання "кризи" (війни - ред.) і активно просуває мир і переговори відповідно до "чотирьох принципів", запропонованих головою КНР Сі Цзіньпіном.

Китай підтримує всі зусилля, спрямовані на досягнення миру, в тому числі нещодавній консенсус, досягнутий між Сполученими Штатами та Росією, і сподівається, що сторони знайдуть стійке та довгострокове рішення, яке зніме їхні взаємні занепокоєння. Китай готовий і надалі відігравати конструктивну роль у політичному врегулюванні "кризи" (війни - ред.) відповідно до запитів сторін та з урахуванням занепокоєння міжнародного співтовариства, особливо глобального Півдня".

Деталі: Крім того, Ван І зустрівся з представником РФ Сергієм Лавровим у кулуарах зустрічі G20 в Йоганнесбурзі в четвер.

Водночас у своїй заяві на G20 глава МЗС Китаю заявив, що країни "повинні поважати суверенітет і територіальну цілісність одна одної, а також шлях розвитку і соціальну систему, самостійно обрані кожною країною".

Дослівно: "Ми повинні наполягати на вирішенні розбіжностей між країнами та міжнародних і регіональних гарячих точок шляхом діалогу і переговорів мирним шляхом, утримуватись від протистояння між таборами та втручання у внутрішні справи інших країн".

Заява Вана з'явилася після того, як американські та російські чиновники зустрілися в Саудівській Аравії на цьому тижні без участі України, щоб обговорити питання припинення війни. Переговори в Ер-Ріяді викликали побоювання, що Вашингтон і Москва можуть укласти мирну угоду на вигідних для Росії умовах.

Нагадаємо:

  • Президент США Дональд Трамп, який давно погрожував припинити американську допомогу Україні, в останні дні повторював тези Кремля, називаючи президента України Володимира Зеленського "диктатором" і звинувачуючи Київ у жорстокому повномасштабному вторгненні Москви.
  • Китай був одним з найважливіших союзників Кремля під час його нападу на Україну, і західні офіційні особи звинувачували Пекін у наданні матеріалів і технологій для зміцнення російської оборонки. Китай неодноразово заперечував ці звинувачення і наполягав на своїй неупередженості.
  • Минулого місяця лідер Китаю Сі Цзіньпін і голова Росії Володимир Путін пообіцяли поглибити зв'язки між своїми країнами, спираючись на заяву, яку обидва лідери підписали напередодні вторгнення в Україну і в якій проголосили, що китайсько-російське співробітництво не має "жодних обмежень".