Джерело: НПУ, співрозмовник "Української правди" в правоохоронних органах
Дослівно Нацпол: "Фігурант спеціально придбав фінансову установу для реалізації свого злочинного наміру. У угоду він залучив голову та членів правління банку, голову наглядової ради, приватних підприємців, оцінювачів та державних реєстраторів. Під керівництвом організатора вони реєстрували в державному реєстрі речові права на нерухоме майно великої площі, нібито розташоване в центральних районах Києва та Харкова.
Ці неіснуючі об'єкти стали предметом застави для видачі кредитів на загальну суму понад 90 млн. грн. За незаконно отримані кошти вкладників банку фігуранти фінансували власні бізнес-проекти з будівництва заводів і ТЕЦ, операційної діяльності вуглевидобувної шахти, придбання елітних автомобілів та нерухомості. Разом із цим, працівники управління банківської безпеки щорічно складали акти перевірки наявності та ліквідності неіснуючого заставного майна.
Все це призвело до того, що в 2021 році банк визнали неплатоспроможним через те, що він не забезпечив виплати власним клієнтам і не розрахувався за платіжними дорученнями. Слідчі поліції та оперативники Департаменту стратегічних розслідувань встановили 27 фігурантів, які в різні роки входили до складу злочинної організації".
Деталі: У повідомленні правоохоронців не вказано назву банку та ім'я його власника, але за даними джерела УП, йдеться про власника банкрутованого в 2021 році банку "Земельний капітал" Віктора Тополова (міністр вугільної промисловості України 2005-2006 р.р.).
Як повідомляє поліція, семи з фігурантів злочинної схеми раніше вже повідомили про підозру за привласнення, розтрату майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем та службовий підлог у складі організованої групи.
Водночас в січні 2025 року слідчі, мовляв, зібрали достатньо доказів, щоб оголосити про підозри керівництву банку за створення, керівництво та участь у злочинній організації, привласнення, розтрату майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, службовий підлог і відмивання доходів, отриманих злочинним шляхом. Серед підозрюваних і власник банкрутованого банку (Тополов - ред.).
Вказано, що для збереження речових доказів та відшкодування завданої шкоди поліцейські наклали арешт на 12 квартир фігурантів у столиці, 5 приватних будинків у центрі Києва загальною площею понад 2000 квадратних метрів, земельні ділянки, 12 елітних автомобілів, 12 машиномісць та корпоративні права в статутному капіталі афілійованих з фігурантами товариств.