Після перемоги Дональда Трампа на виборах 47-го президента США владі України потрібно намагатися домовитися про "закінчення війни за один день", щоб цей "один день" все ж таки був на нашу користь. А з усього Плану перемоги (який Трамп читати не буде) потрібно все перевернути на ідею про те, щоб віддати наші надра у спільне з США користування. Це єдине, що може зацікавити Трампа.
Треба зробити так, щоб у можливій угоді з Путіним Трамп дивився на підтримку України як на досягнення, а не "сміттєві акції". І це, мабуть, найголовніша порада.
В переддень виборів була "накрутка" з боку нашої влади та експертів: якщо переможе Трамп, то нам повний капець. Враховуючи, що наша влада дуже залежить від громадської думки, важливо не допустити помилок. Я зараз дивлюсь, що пишуть у моїх соцмережах: там відчай, демократія в занепаді, нам кирдик і т. д.
А нагадаю, що Байден говорив про "підтримку України до кінця, ми серцями та всім іншим з вами". А потім виявляється наприкінці року, що нам дали лише 10% допомоги. Тому остання порада владі України — починати зосереджуватися більше на Європі.
Однак обрання Трампа – це час можливостей для України. Тому що тяганина з Байденом підтримує нас "на плаву", але не дозволяє переломити ситуацію на фронті. Зараз війна вже перетворилася на виснаження. Поступова, контрольована (її по-різному можна називати) ескалація – хороша у торговій війні, але коли щодня сотні вбитих – це не може тривати довго, і на якомусь етапі це закінчиться.
Зрозуміло, що і Росія виснажується. Це також добре, що Росія через рік такої війни, навіть якщо анексує захоплені території України, на досить тривалий час буде настільки виснажена, що років 7—8 не буде думати про експансію на Захід чи проти НАТО.
Тому обрання Трампа – це шанс для України. Усі виходять з поганої концепції, що Путін погодиться з умовами Трампа. Але з чого він вирішив, що Росія погодиться? У Путіна все прекрасно зараз. Він постійно наступає, захоплює українські території.
І тоді включається інший пункт. Трамп вже заявляє, що максимально включиться в нафтовий спір. Саудівська Аравія чекає Трампа, бо йому абсолютно байдуже на всі ті політичні моменти, які роз'єднали Саудівську Аравію з США при президенті Байдені.
Саудівська Аравія також включається в цю гонку, бо зрозуміло, що 100 доларів за барель нафти вона не отримає. Тож десь у грудні почне качати більше. І це найсмішніше і трагічне в нашій історії, що Байден не пішов на такі прості, нібито, кроки, але все одно програв вибори. Боявся, що ціна нафти зросте і поставить хрест на його другому терміні.
Але вартість нафти піде вниз і для Росії. Це стане більш болючим ударом, ніж постачання зброї та все інше, що робилося для України. У РФ банально не буде грошей. Це бізнесова жилка, нормальна логіка людини з таким світоглядом. І Трамп цього не приховував.
А якщо Путін не піде на переговори, США не будуть піпеткою по краплі давати зброю, а дадуть одразу і по максимуму. Тепер справа за конкретними діями.