Привіт від товариша Сі до товариша Дональда. Китай заборонив експорт до США ряду рідкоземельних елементів та супутніх товарів. Йдеться, перш за все, про галлій, германій, сурму.
Обґрунтування — це продукція подвійного призначення. Що, в принципі, є правдою.
Галлій — це оптика, ІК приціли, ПНВ, оптоволокно (передача даних), ядерна фізика. Іншими словами, незамінний товар для сучасного озброєння.
Германій — ядерна зброя та напівпровідники.
Сурма — батареї, зброя, ті ж ПНВ, оптоелектроніка (включаючи елементи сонячних панелей).
Китай — один із найбільших виробників цієї тріади: 48% світового виробництва сурми, 59,2% германію та більше 98% (!!!) очищеного галлію (але за рудами та сполуками є імпортером)
США — один із найбільших імпортерів зазначеної тріади.
Заборона з боку КНР, звісно, не призведе до миттєвого обвалу американської військової (та й не тільки) промисловості. Але це серйозний виклик.
І тут цікаво, чи будуть введені аналогічні санкції щодо країн ЄС. Якщо ні — отримаємо режим "паралельного імпорту" по-американськи.
Але така заборона навряд чи триватиме довго. Це запрошення Трампа до розмови. І метод дещо охолодити його воєнну риторику.
Розмова, очевидно, відбудеться. І на ній буде обговорюватися тема розподілу сфер впливу. А отже і зменшення кількості конфліктів, які несуть ризики для сторін. Отже, і українська тема.
Тому повторю те, що писав раніше. Ініціативи щодо продовження або заморозки війни в Україні набудуть контурів "політики" лише за результатами зустрічей Трампа та Сі. Чекати залишилося недовго.