Призначення Григолу Катамадзе в Агентство з розшуку та управління активами (АРМА) на посаду заступника голови з питань євроінтеграції повинно було стати важливим кроком для зміцнення міжнародного співробітництва України у сфері управління арештованими активами. Проте, замість виконання своїх першочергових завдань, він займається оглядом об'єктів у регіонах. Така розстановка пріоритетів ставить під сумнів управлінську стратегію Єлени Думи, пише УНН.
Деталі
Коли Григол Катамадзе отримав посаду заступника голови АРМА з питань євроінтеграції, Єлена Дума підкреслила його дипломатичний досвід і амбіції щодо посилення міжнародної взаємодії агентства.
“Григол Катамадзе має міжнародний досвід і високий дипломатичний рівень, а також громадський, фінансовий та підприємницький досвід. Тому я впевнена, що Григол Шалвович, який є громадянином України та справжнім патріотом, своїм чітким баченням гідно представить Україну на міжнародній арені та посилить взаємодію АРМА з більш ніж 100 країнами світу”, - зазначила тоді голова АРМА у своєму тг-каналі.
Проте, фактично, замість виконання своєї ключової функції – посилення міжнародного співробітництва та залучення досвіду європейських країн в управлінні активами, Катамадзе виконує функції, які можуть бути доручені місцевим співробітникам.
Наприклад, на минулому тижні Єлена Дума повідомила, що її заступник з питань євроінтеграції Григол Катамадзе особисто проводить огляд активів екс-нардепа-зрадника Віктора Медведчука у Львові. Хоча, за логікою посади, він повинен займатися міжнародним співробітництвом, а не їздити по регіонах і виконувати роботу, яка, як правило, належить до компетенції місцевих представників або профільних спеціалістів. АРМА налічує понад 200 співробітників і має регіональні офіси, зокрема Західне міжрегіональне управління, яке також брало участь в огляді. Проте для виконання цього завдання агентство відправило одного з керівників.
Трохи раніше, у липні, Григол Катамадзе їздив у Дніпропетровську область оглядати завод ТМ “Єрмоліно”. Також у липні він оглядав у Запоріжжі ТРК “City Mall”.
Тому складається враження, що у керівниці АРМА Єлени Думи немає чіткого плану, як ефективно використовувати наявні ресурси та управлінський склад. Якщо ж завдання євроінтеграції виявляються другорядними, то, можливо, варто поставити питання, чи потрібна така позиція взагалі, або ж перевести Катамадзе на посаду, яка відповідала б його реальним функціям.
Враховуючи це, стає очевидним, що АРМА потребує перегляду своїх пріоритетів і кадрової політики. Якщо Григол Катамадзе залишиться на посаді, то, ймовірно, необхідно, щоб його діяльність була спрямована на досягнення заявлених цілей, а не на виконання локальних завдань, які можуть бути делеговані іншим. Єлена Дума повинна взяти на себе відповідальність за ефективне використання ресурсів, щоб уникнути розтрати потенціалу своїх підлеглих.