Свою позицію Олексій Кущ висловив у повідомленні на Facebook, передає " ДС ".
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЕксперт нагадав, що оптова торгівля ліками є ліцензованим видом діяльності в Україні, як і в ЄС. І ця діяльність передбачає обов'язкове дотримання європейських вимог GDP, тобто Good Distribution Practice.
Кущ висловив думку, що звинувачення в монопольному становищі та картельній змові потребують доказів, і робити це має компетентний орган — Антимонопольний комітет. Але, за даними дослідження "Industry research. Pharma distribution" аналітичної компанії Gain.pro, європейський ринок фармацевтичного дистрибуції значно консолідований. Три провідні гравці акумулюють левову частку ринку, що складає понад 60% в оптовому сегменті.
Він також написав, що дистриб'ютори не можуть нести повну відповідальність за вартість ліків, адже, за даними аналітичної компанії "Proxima Research", на частку дистриб'юторів припадає лише 5,9% у структурі вартості ліків. Отже, ключовий ціновий вплив здійснюють імпортери ліків та виробники.
Крім того, експерт нагадав, що в Європейському Союзі діє Директива Ради 89/105 від 21 грудня 1988 року. Вона стосується, зокрема, прозорості заходів, що регулюють ціни на препарати для застосування у людини. Ці заходи передбачають два основних правила. Перше — маркетинг лікарського засобу дозволено тільки після того, як компетентні органи затвердили ціну на нього. Друге – підвищення ціни на препарат дозволяється тільки після отримання попереднього дозволу компетентних органів.
"Нічого не треба вигадувати, - підсумував Олексій Кущ і дав пораду: - Як економіст, я б радив впроваджувати зміни, що впливають на ринки, тільки після профільних експертиз і за наявності економічного обґрунтування"