Служба безпеки нейтралізувала агентурну мережу фсб, яка діяла в Києві та Харківській області. Зловмисники шпигували за локаціями Сил оборони та коригували авіаудари рф.
Як повідомляє "Думка", про це повідомила пресслужба СБУ.
Слідством встановлено, що резидентом (керівником) ворожої ячейки був діючий інженер комунального підприємства "Київський метрополітен".
За матеріалами справи, чиновник був завербований у 2015 році в Москві під час особистої зустрічі з кадровим співробітником фсб. Його особу вже встановили кіберспеціалісти Служби безпеки.
Завербованого агента перевели в "режим очікування" і "расконсервували" після початку повномасштабної війни через повідомлення в месенджері.
Він одразу отримав вказівку на створення агентурної мережі. Завданням цієї групи був збір інформації про місця базування та маршрути пересування українських військ і їх вантажів, а також наведення ракетних і дронових атак рашистів.
До роботи на ворога резидент залучив своїх знайомих: харків'янина, який після мобілізації покинув військову частину, а до цього 10 років працював на Укрзалізниці, та водія міжнародних автоперевезень. Завданням дезертира було відстежувати рух військових ешелонів ЗСУ, а водія – під виглядом робочих поїздок – зливати координати блокпостів і підрозділів Сил оборони.
Крім того, встановлено, що до діяльності агентурної групи були залучені рідний брат і мати фігуранта.
Керівник агентурної групи отримував від спільників "потрібні" геолокації, узагальнював їх і передавав "звіти" своєму російському куратору.
За даними слідства, резидент особисто наводив ракетні удари по Києву, що підтверджується його перехопленими розмовами.
Співробітники СБУ задокументували злочини російської агентури і затримали резидента в Києві. Одночасно в Харкові був затриманий агент-дезертир.
Під час обшуків у фігурантів вилучено мобільні телефони з доказами. Також виявлено вогнепальну зброю, яка передана на експертизу.
Слідчі Служби безпеки повідомили двом затриманим і двом родичам керівника ворожої ячейки про підозру відповідно до вчинених злочинів за такими статтями Кримінального кодексу України:
Вирішується питання про обрання запобіжного заходу затриманим і повідомлення про підозру, що ховається за кордоном, третьому учаснику групи – водієві міжнародних рейсів. Зловмисникам загрожує від 8 років позбавлення волі до довічного ув'язнення з конфіскацією майна.